Víte, že...

1. Thessaloniki je město mládí? Název získal díky velkému počtu univerzit ve městě.

2. Jediné místo v Evropě, kde se pěstuje rýže, je na západě Řecka? Rýžová pole jsou lehce poznatelná – uvidíte mokřiny.

3. V Řecku vůbec občané nedostávají důchody, a pokud ano, tak velmi malé? Ano, je to tak. Musí se o ně postarat rodina.

4. Řecko je jednou ze zemí, kde je největší střední délka života? Je to díky jejich dobrému životnímu stylu. Řekové konzumují hodně zeleniny a to prospívá délce jejich života.

5. Řecko zfalšovalo výkazy o hospodářských výsledcích země? Tím splnili Maastrichtskou zónu a mohli vstoupit do Evropské unie. (Slovensko zase uměle posílilo hodnotu slovenské koruny převodem obrovské sumy peněz během jedné noci. Vše proběhlo v utajení, o akci věděli pouze 3 osoby). Řecko i Slovensko přiznalo barvu...

6. V Řecku není nepořádek od turistů? Většina „bordelu“ pochází od samotných Řeků. Dokonce i zakládají skládky. Když tedy uvidíte u pláže ležet odpadky, vzpomeňte si, že to není od nás od Čechů, jak všichni velmi rádi tvrdí, ale od ŘEKŮ!

7. Nejznámější Řek je vlastně Makedonec? Ano, je jím slavný vojevůdce Alexandr Veliký.

8. Část Řecka na severu se jmenuje [Makedonie] stejně jako stát Makedonie? Liší se pouze písmeny – řecký název se píše Massedonia. Stát Makedonie by mohla chtít k sobě připojit řeckou Massedonii a právě kvůli tomuto problému spolu nemají tyto dva státy dobré vztahy.

9. „Domy z papíru“ které můžete vidět na různých stráních jsou místem přenocování pro zvířata? Třeba pro kozy a ovce, které se tu často chovají.

10. Se řecké silnice začali upravovat až po vstupu Řecka do Evropské unie? Ano, jsou placeny z Evropského strukturálního fondu. Ale mýtné vybírají a vybírají...

11. Řecko i Turecko zkoumá mořské dno kvůli ropě? Ano, pokud uvidíte na moři stavbu připomínající ropná těžiště, nenechte se oklamat, opravdu to jsou ona. Zatím se výskyt ropy pouze zkoumá, žádná ze stran nezačala ještě těžit.

12. Palmy, které krásně zdobí řecká zákoutí nejsou původem řecké? Jsou dovezeny z Afriky a do země pouze zasazeny. Po čase uschnou a dovezou se nové.

13. V Řecku je povoleno stavět pouze litým betonem? Je zakázáno stavět z cihel kvůli zemětřesení. Domy by se zbortily a byla by vysoká úmrtnost.


Autor: Shelly dne 29.03.2009.Komentáře:

[1] mira.recko napsal dne 04.10.2009:
jejda, tak to je zas sbirka " zarucenych informaci " :)))) az budu mit chvili, tak to vezmu bod po bodu ..

[2] lenka-larisa napsal dne 20.01.2010:
V Recku dostavaji duchody, a staci jim s tim vyzit cely mesic, ale na konci mesice jim nezbyde ani koruna, tos mela napsat....Reci musi cely zivot pracovat, jinak ten duchod nedostanou, radsi se poinformuj ;)

[3] Shelly napsal dne 22.01.2010:
Ano, musí celý život pracovat, aby vůbec nějaký důchod dostali, převážně nízký důchod, který sotva stačí...jak jste napsala a já také. A když jim důchod nestačí, tak kdo jim pomůže? Já myslím, že rodina. Jen jsem to napsala jinými slovy než Vy. Kdyby všichni měli psát na weby přesné definice a popisy jako jsou zeměpisné šíře a délky, přesné statistiky, což většinu turistů moc nezajímá, tak by stačilo 10 webů nebo nějaký atlas. Navíc by to bylo nezáživné až nudné čtení, což doufám, tyto články nejsou. Přesto děkuji za Váš názor.

Přidat komentář:


Autor: Pro zalomení řádku používejte enter.
WWW adresa je nepovinná.
WWW:
Text:
Antispam ochrana, vypočítejte: 10 + 5 =


Tipy na dovolenou

Důležité informace

Řecko

Thassos - zajímavosti

Thassos - historie

Novinky

Thassos - fotogalerie
Vyhledávač dovolené:


Stát:
Termín:
Doprava:
Cena do: